Nazywam się Magda Augustyniak i jestem psychologiem, leaderem programu Family Connections oraz terapeutą DBT. Odbyłam szkolenia DBT w Polsce, a także brałam udział w szkoleniach prowadzonych przez Martina Bochusa oraz przedstawicieli Behavioral Tech – Toniego DeBuss oraz Fragiskosa Gonidakisa (szkolenie DBT comprehensive, zaawansowane). Regularnie superwizuję swoją pracę, prowadzę zespół konsultacyjny) Jestem członkiem założycielem, a następnie przez kilka lat członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno Behawioralnej. Samodzielnie prowadziłam szkolenia, prelekcje i warsztaty DBT dla rodzin, terapeutów, psychologów i pedagogów.
Pracuję z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń osobowości- w tym głównie z osobami z zaburzeniem osobowości z pogranicza (borderline), z osobami mającymi trudność z regulacją emocji, czy będącymi w toksycznych relacjach. Wśród moich pacjentów są również osoby zmagające się z zaburzeniami lękowymi. Chętnie widzę w swoim gabinecie nie tylko dorosłych, ale również osoby nastoletnie, które z powodów formalnych nie mają postawionej diagnozy zaburzeń osobowości, ale zmagają się z poczuciem pustki, osamotnienia, bólu psychicznego, samouszkadzają się czy mają próby samobójcze. Pomagam im z ogromnym zaangażowaniem. Cieszę się z każdego sukcesu moich pacjentów w pokonywaniu problemów i w walce o poprawę komfortu życia.
W zakres moich zainteresowań wchodzi także psychologia emocji i motywacji, oraz wszelkie kwestie związane z psychologią prokreacji i rodzicielstwem (depresje okołoporodowe, poronienia, niepłodność). Prowadzę konsultacje indywidualne, diagnoszę, terapię DBT oraz warsztaty. parami.
Do Zespołu dołączyła, z czego bardzo się cieszę, Aleksandra Skonieczna, psycholog, w trakcie specjalizacji DBT, pracuje zarówno z nastolatkami jak i dorosłymi, stosując holistyczne podejście, które skutecznie wzmacnia zarówno psychiczną, jak i fizyczną odporność.
Obszary zainteresowania:
- trudności w kontrolowaniu emocji i zachowania, impulsywność,
- profilaktyka zaburzeń nastroju i poprawa przewlekle obniżonego nastroju,
- zaburzenia lękowe, OCD,
- wykorzystywanie mindfulness (uważności) w leczeniu zaburzeń nastroju oraz zaburzeń lękowych,
- zarządzanie stresem,
- wsparcie w żałobie powikłanej.
Aleksandra jest matką 5 dzieci w wieku od 11 do 23 lat, mieszkała i pracowała w 3 krajach: Polska, USA, Rosja. Języki konsultacji: polski, angielski, rosyjski.
Dodatkowe szkolenia:
- Psychoterapia zaburzeń nerwicowych z elementami zaburzeń osobowości, 2018
- Uważność (mindfulness) jako trening metapoznawczy z komponentem rozwijania akceptacji, empatii i współczucia, 2019
- Szkoła Trenerów Biznesu Grupy TROP: trening interpersonalny, nawiązanie kontaktu z grupą, dynamika grupy, techniki kreatywne pracy z grupą, moderacja, praca z oporem grupy, komunikacja, 2002-2003
- Zdrowie psychiczne i HIV: zaburzenia psychiczne oraz ich specyfika u osób z HIV, uzależnienia, poradnictwo w związku z testem w kierunku HIV, wsparcie psychologiczne osób z HIV oraz pacjentów programów metadonowych (7 modułów, 22 dni szkoleniowe, 2010-2012)
- Profilaktyka zachowań ryzykownych oraz chorób przenoszonych drogą płciową u młodzieży, 2013